Kare Kod / Barkod vb. ile etiketlenmiş olan ürünlerin stok sayımı yapılması işlemi mevcut hali hazırda bilgisayarlara bağlanan kare kod okuyucuları ile her bir ürün raftan alınarak kare kod okuyucuya okutularak yapılmakta ve aynı anda sadece tek ürün okutulabilmektedir. En iyi senaryolarda diz üstü bilgisayarlar ile kare kod okuyucular ürünlerin yanına taşınarak okuma yapılmaya çalışılmaktadır.

Ürün satışı yapan tüm firmalara hitap eden yazılımımız sayesinde raflarda yer alan ürünlerin raftan indirilmesine gerek kalmadan video çeker gibi telefonun gezdirilmesiyle raflardaki ürünlerin stok sayımı rahatlıkla yapılabilmektedir. Pilot uygulamamızda, kare kodlu ürünlerin sayımını 4 güne ancak tamamlayabilen işletmeler; bizim modelimiz ve uygulamamız ile birkaç saat içerisinde sayımını tamamlayabilmektedir. 

Bazı firmalar işletmelerin stok sayımı için ekipler kurmuş olup, sayım yaptırmak isteyen işletmelere bu ekipleri göndererek hizmet sağlamaktadırlar. Ürünümüz sayesinde her işletme kendi personeli ile personelinin kendi mobil aygıtlarını kullanarak barkod okuyucu, kare kod okuyucu gibi ek bir donanıma ihtiyaç duymadan hızlı, kolay ve sorunsuz sayım yapabilecektir.